İLANLARIMIZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN, HEMEN ARAYIN! 0506 532 51 61

resim

Gayrimenkul sektörü yatırımcısına kazandırmaya devam edecek
Yeni yılla birlikte konut fiyatlarına yüzde 10 zam bekleniyor. Seçimlerin ardından bankaların verdiği konut kredilerinin faiz oranlarında düşüş beklediklerini belirten İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "Faizler düştüğünde talep artacağı için konut fiyatları da artar" dedi.

 İkinci el hareketli

Gayrimenkul piyasasının yaklaşık 2 yıldır yerinde saydığını belirten Güleroğlu, birinci el konutlarda hareketlilik olsa da ikinci el konul satışlarında durgunluk yaşandığını söyledi. Son 3 ayda ikinci el piyasasında da hareketlenme başladığını belirten Giileroğlu şöyle konuştu:

 Faizler düşerse...

"Faiz oranlarının biraz daha aşağı düşebileceğini hesap ederek hareket ediyor insanlar. Seçimlerin ardından yeni hükümetin kurulmasından sonra istikrar sağlanırsa, dövizin ateşi düşer, faiz aşağıya iner. Bu ne demektir; bugün 250 liraya aldığınız evi faizler aşağıya düştüğünde talep olacağı için yüzde 10 fazla rakama almak zorunda kalabilirsiniz."

 Yapılandırma imkânı var

Gayrimenkulun yatırımcısına her halükarda para kazandırdığını anlatan Güleroğlu, "Bugün faiz oranlan yüzde 1.10-1.15 bandında geziyor. Yüzde 1.10'dan alıp yarın faizler aşağıya düştüğünde yeniden yapılandırıp kredi ödemenizi daha da düşürebilirsiniz. Ancak bugün 250 bin liraya aldığınız bir gayrimenkulü 6 ay sonra o paraya alamazsınız" diye konuştu.

 Günlük kiralamayı çözün

Türkiye genelinde sayıları 30 bini geçen "günlük kiralık" evler ile ilgili acil bir düzenleme yapılması gerektiğini belirten Mesut Güleroğlu, devleti gelir kaybına uğratan bu yöntemin suça ve suçluya da sığınak olabildiğini söyledi. Giileroğlu, "Bu tip ev kiralamaları için yurtdışında her türlü belge isteniyor. Biz de ise hiçbir kayıt altına alma yok, sözleşme yok sadece anahtar verip anahtar alınıyor. Terör, fuhuş olayları, uyuşturucu kullanımı için kiralayabiliyorlar. Emlakçılar Odasının tasvip etliği bir şey değil" diye konuştu.  

İLANINIZ TÜM AĞIMIZDA ÜCRETSİZ YAYINLANSIN!

Hemen şimdi ilanınızı ekleyerek yayınlama başlayın...

E-BÜLTEN

Tüm gelişmelerden anında haberdar olun.